Realizace
FVE elektráren

Inteligentní fotovoltaické elektrárny, které vydělávají i v noci

Společnost MICROCOMP, spol. s r.o. jakožto dodavatel řídících systému pro technologické celky dodává inteligentní fotovoltaické elektrárny od společnosti
SOMI https://somias.cz/

Chytrá práce s výkonem

Fotovoltaické elektrárny SOMI řídí tok energie tak, aby optimálně plnil vaše cíle. Zohledňují předpovědi slunečního svitu a spotové ceny elektřiny na burze.

Podle vašich preferencí autonomně rozhodují o tom, kolik vyrobené elektřiny použijí a kolik uloží, kolik jí výhodně prodají nebo nakoupí z distribuční sítě. Umělá inteligence se při tom učí vašim návykům a přizpůsobuje jim chování elektrárny.

Výsledkem je vyšší zisk a menší uhlíková stopa bez jakýchkoliv starostí.

Jak přesně to SOMI dělá

Mozkem elektrárny je unikátní řídicí modul s umělou inteligencí.

Nepřetržitě zpracovává údaje o aktuálním výkonu elektrárny, spotřebě odběrného místa, předpovědi slunečního svitu a aktuálních tržních cenách elektřiny na burze OTE.

Podle vámi zvolené strategie preferuje finanční zisk z prodeje, pokrytí vaší spotřeby nebo nabíjení baterií.

Pokud slunce nesvítí a vlastní elektřina chybí, včas nakoupí elektřinu ze sítě za nejnižší možnou cenu. Přitom se učí z vašich odběrových křivek a své chování přizpůsobuje vašim skutečným potřebám.

Může pracovat v on-grid (standardním) i off-grid (ostrovním) režimu.

Ovládání systému je nanejvýš jednoduché a snadno ho zvládne i naprostý laik. Modul komunikuje s mobilní aplikací. Jediným klepnutím zvolíte svou strategii a o zbytek se nemusíte starat. K dispozici máte přehledné statistiky, kterými se můžete, ale nemusíte zabývat.

Komunikace se systémem spolehlivě funguje i při občasných výpadcích internetového připojení.

Zkušenosti od roku 1991
Vlastní výroba
Profesionální služby
Tuzemský i zahraniční trh